Вiнницька область, Гайсинський район,
село Косанове
Телефон для попереднього бронювання столикiв та готельних номерів:

(068) 561-66-65; (063) 730-52-55Ви можете розмістити свою рекламу або привітати рідних на нашому дорожньому банері.
Тел.(098)0795557

 

 

Палац княгині М. Щербатової в Немирові побудований в XIX-XX ст. на місці середньовічного замку і більш пізньої садиби магнатів Потоцьких. Княгиня Щербатова отримала немирівський маєток в спадок від свого діда - графа Б. Потоцкого. За її замовленням архітектори Г. Гринер и Е. Крамарж побудували двоповерховий палац в стилі неокласицизму. Навколо палацу бельгійський паркобудівельник Ван Геерт розбив великий парк площею 85 га, який нараховує зараз понад 160 видів дерев і кущів: дуб, сосна звичайна, чорна і Веймутова, бук червоний, акація біла, ялина звичайна і голуба, граб, пихта, ясен, кавове дерево, гинкго, платан та ін. Парковий фасад палацуохороняють дві скульптури сонних левів. Від старих присадибних будов залишилась тільки квадратная водонапірна башня в середньовічному стилі. Під час Першої свтової війни княгиня Щербатова влаштувала в палаці лазарет, в якому сама працювала сестрою милосердя.Загинула вона під час Громадянської війни від випадкового пострілу червоногвардійця-мародера. Зараз в палаці розташований санаторій "Авангард", однак відвідувачі можуть вільно любуватися добре збереженими інтер’єрами. Стіни прикрашені картинами українських майстрів із колекції колишньої господині. В головному холі на почесному месці висить портрет самой княгині.

Величний палацовий архітектурний ансамбль, один з кращих зразків класицизму в Україні. Побудований на замовлення графа С. Потоцького архітектором Лакруа, інтер’єри оформляв дизайнер Меркс. Помпезний двоповерховий палац з’єднаний овальними галереями-оранжереями з двома великими флігелями. До складу ансамблю також входять театр, манеж, турецька баня. Навколо палацу англійський садівник Миллер розбив розкішний сад з екзотичними деревами і кущами, системою ставків та каналів, фонтанами, бесідками і скульптурами. Розкішшю палац конкурував з королівськими резиденціями Європи. Вірогідно, тут С. Потоцький вперше зустрів майбутню дружину Софію, на честь якої пізніше збудував парк в Умані, а поет О. Пушкін познайомився з доньками Потоцького Софією та Ольгою, яким присвятив "Євгенія Онегина" і "Бахчисарайський фонтан". В 1782 р. був побудований Малий палац, де в 1796-97 рр. жив О. Суворов. Зараз палац займає філіал Вінницького училища культури та мистецтв. Фасади частково відреставровані, однак интер’єри не збереглись.

Велике, добре збережене ранньоскіфське Немирівське городище "Великі вали" (чи "Скіфські вали") VII-VI ст. до н.е. знаходиться на обох берегах р. Устя в 5 км до південного-сходу від Немирова. Площа Немирівського городища складає близько 150 га. Огороджено земляним валом протяжністю 5,5 км, висотою до 9 м, з глибоким ровом. В північній частині розташоване замчище. На території "Скіфских валів" знайдені залишки заглиблених житлів. В Х-ХІ ст. на цьому місці існувало древньоруське поселення Мирів. За легендою,місто Мирів було повністю знищене під час татарського нашестя, а жителі, які залишилися живими перенесли поселення на місце нинішнього Немирова.

Одна з перших електростанцій в Україні побудована в Немирові на поч. XX ст. в комплексі з млином біля плотини над ставом на березі р. Устя вздовж траси Брацлавського напрямку, звідки і походить назва. Брацлавський млин працював з 1862 р., поруч з ним в 1872 р. був відкритий цукрозавод (згодом спиртзавод). Проект гідроелектростанції на основі мельничної плотини розробив чеський арх. І. Стиброл, який працював у Немирові за запрошенням княгині Щербатової. Споруда виконана в формах модернізованного центрально-європейського барокко. До недавнього часу електростанція залишалась діючою. Планується реконструкція і створенняе готельно-ресторанного комплексу.

Костел монастиря домініканців у Тульчині побудований в 1780 р. в стилі раннього класицизму. Перший католичний храм з’явився на цьому місці ще в 1636 р., але незабаром був зруйнований. Відроджений на засоби польського магната С. Потоцького. Тут граф Потоцький вінчався з легендарною Софією, для якої він пізніше збудував парк "Софіївка" в Умані. Після 1831 р. костел перебудували в православному стилі. Зараз це Кафедральний собор Різдва Христового. Перед будинком встановлений пам’ятник О. Суворову.

Якщо від’їхати від ресторану 5-6 км в сторону вказівника с.Щурівці, перед вами відкриються чудові краєвиди нерукотворної природи, де річка Південний Буг розрізає своїми водами горбисту подільську землю. При в’їзді в село берег пологий та рівнинний, а якщо податися в інший кінець Щуровець, де над річкою вишикувався розкішний сосновий ліс, перед вами відкриються відомі бузькі пороги, тільки в цій місцевості гостряки віковічних каменів, наче капелюхи, виступають на широкій бережині, недарма і місцевість дістала назву - «Ковпаки». По істині, якщо є рай на землі, то він знаходиться саме тут, де, здається, душа розкривається і летить над духмяними травами та просторами голубої води в далеч вічності.